Про фестиваль

Київський міжнародний кінофестиваль КІНОЛІТОПИС

англ. Kyiv International Film Festival “Kinolitopys”, KIFF “Kinolitopys”, KIFFKinolitopys) – щорічний фестиваль, створений у 2001 році, у Києві.

Фестиваль сучасного світового кіно, що створено громадською організацією “Літопис”, за підтримки Міністерства культури України, Головного управління культури, Київської міської державної адміністрації, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, Інститутом екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя. KIFFKinolitopys не залучений до жодних політичних та культурних організацій і являє собою, головним чином, – незаангажований, незалежний, міжнародний конкурс.

Фестивальні покази відбуваються на головному майданчику кіножиття української, європейської столиці – у Будинку кіно.

Щорічно нагороджуються представники українського та світового кінематографу, мистецтва та культури, за вклад в скарбницю міжнародних просвітницьких надбань, – КИЇВСЬКИМ ЛИЦАРСЬКИМ ОРДЕНОМ “МАЕСТРО”

Протягом 20 років було проведено багаточисельні регіональні програми КІНОЛІТОПИС | ВІДЛУННЯ, по всій Україні, у великих містах, містечках та селах. А також за її межами – Росія, Молдова, Японія, Південна Корея, Болгарія, Португалія, Італія.

Спеціальні покази, що мають назву КІНОЛІТОПИС | ВУЛИЧНІ ПОКАЗИ відбуваються в міжфестивальний період, спільно з Київськими районними адміністраціями, на центральних площах столиці.

Окремою подією на фестивалі є міжнародний конкурс КІНОЛІТОПИС | ПЕРШІ КРОКИ, де студенти зі всього світу мають можливість створити власний майданчик для кінодіалогу.

Головними преміями КМКФ КІНОЛІТОПИС є :

Гран-Прі КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ “ЗОЛОТА СОФІЙСЬКА ФРЕСКА ” за найкращий художній фільм

Гран-Прі КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ “ЗОЛОТА СОФІЙСЬКА ФРЕСКА ” за найкращий документальний фільм

КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ “ЗОЛОТИЙ КАДР” (не кожного року) за особливий фільм ціною в життя або створений в умовах небезпечних для життя – “Все заради кадру!”

КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ “СРІБНИЙ КАДР” за найкращу операторську роботу у художньому фільмі

КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ “СРІБНИЙ КАДР” за найкращу операторську роботу у документальному фільмі

КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ за найкращу режисерську роботу у художньому фільмі

КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ за найкращу режисерську роботу у документальному фільмі

КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ за найкращу чоловічу роль

КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ за найкращу жіночу роль

КИЇВСЬКА КІНОПРЕМІЯ “ПОЧАТОК” за найкращий студентський фільм