Прес-релiз

До уваги ЗМІ та громадськості!
19 вересня, 2020, о 18:30, у Будинку кіно (Саксаганського, 6) у Червоній залі, відбудеться Урочисте відкриття 17-го КИЇВСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО ФЕСТИВАЛЮ КІНОЛІТОПИС | УКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА.Фільм-відкриття МАЛЕВИЧ (Україна-Італія), режисер Володимир Луцький.
Фестиваль веде свій літопис з 2001 року і розпочинав він як фестиваль документальних фільмів. За цей час проведено 15 фестивалів, у яких взяли участь більше тисячі документальних фільмів повного та короткого метру з 52-х країн. З 2018 року фестиваль розширив свою програму і до конкурсу були включені вже ігрові повнометражні та короткометражні фільми.
Родзинкою фестивалю є конкурс студентських робіт та нагороди «Перші кроки в кінематографії», яка видається першокурсникам, щоб надихнути студентів на подальші звершення та нагорода “Початок” за перші серйозні студентські дебюти.
У 2020 році загальна конкурсна програма Кінолітопису дуже різноманітна, тут представлені фільми як вітчизняного виробництва так і з країн: Польща, Чилі, Туреччина, Угорщина, Франція, Словенія, Данія, Португалія, Іспанія, Фінляндія, Нідерланди, Румунія, Ізраїль, Італія.
Цього року фестиваль складатиметься с двох частин та проводитиметься на двох локаціях – фільми українського виробництва (демонстрація фільмів з 19 вересня по 22 вересня в Будинку кіно) та фільми зарубіжного виробництва
(демонстрація фільмів з 4 жовтня по 6 жовтня PMHUB та у Будинку кіно). А також, за окремою програмою, відбудуться покази Італійського кіно, Montecatini Days від Міжнародного фестивалю короткого метру у Монтекатіні (MISFF).
З цього року, засновується традиція залучати до Журі минулорічних Призерів головних нагород, тим самим маючи нагоду відчути переможцям всю відповідальність в обранні переможців та показати максимальну незаангажованість у фестивальній роботі. Так серед Призерів минулого року в роботі Журі візьмуть участь: Андреас Морфоніос (Греція), володар Гран-Прі 2019, за художній фільм Джамайка, Матеуш Гловацький (Польща) володар Гран-Прі 2014, за документальну стрічку “Опитування про чоловіків”, Тарас Томенко (Україна), призер Гран-Прі 2019, за документальний фільм “Будинок “Слово””, режисер Олеся Моргунець-Ісаєнко (Україна), Призер Кришталевої нагороди, в Українському конкурсі, за фільм “Казка про гроші”. Новим обличчям у Журі буде також продюсер і президент Міжнародного фестивалю короткого метру у Монтекатіні – Марчелло Зеппі (Італія). Незмінна Голова Журі, вже багато років, – Ганна Чміль (Україна) – кінознавець, філософ, культуролог, педагог.
Студентське Журі очолить продюсер та педагог Олена Москаленко-Висоцька (Україна), кінооператор і педагог Едуард Тімлін (Україна), Михайло Донець (Україна) режисер, сценарист і педагог.
На фестивалі на вас чекає підбір сучасного світового та вітчизняного кіно відомих режисерів та режисерів, які тільки розпочали свій шлях, творчі зустрічі та унікальні майстер-класи. Так, 20 вересня відбудеться творча зустріч з відомим українським режисером Олесем Саніним і показ його загальновідомого фільму, у Позаконкурсній програмі – МАМАЙ (2003), який став першим фільмом у Незалежнії Україні, який було висунуто на здобуття премії «Оскар».
Цікавим і змістовним обіцяє бути майстер-клас від молодих звукорежисерів Stream Sound Studio, на студії ім. О.Довженко.